RADIOAMATÉRSKÝ OBČASNÍK

OK1CJB - Jaroslav Janata - Czech Republic - QTH:Říčany - Loc: JN79hx - EPC:#1217 - SWL: OK1 15512

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
       OK1CJB                    Jaroslav Janata                    Czech Republic                    QTH: Říčany                    Loc: JN79hx                    EPC:  #1217                    OK QRP CLUB No: 533                    SWL:  OK1 15512      

Úvaha tentokrát poštovní

Tisk4-440 podací lístekNeznám žádný podnik řízený státem s větší mírou impotence a arogance než je Česká Pošta. Sledujte se mnou: 11. ledna mi Ladislav OK1UNL poslal z Pardubic balíček. Sama pošta si na podací lístek uvedla termín doručení 14.1.2014. Pokud Ladislav podal balíček večer před zavřením pošty, jsou to stále tři dny na dopravu zásilky. Holubí pošta je rychlejší a za tři dny bych tuto vzdálenost ušel bez problémů pěšky. To je ale jenom začátek. Když jsem stále nic neměl, vydal jsem se dva dny po termínu doručení, ve čtvrtek 16.1.2014 na poštu v Říčanech. Aby mne brali na vědomí, musel jsem zvýšit hlas. Pan vedoucí se se mnou odmítl bavit a tak to bohužel schytala pracovnice u přepážky. Ta se mi marně snažila vysvětlit, že i když balíček několik dní ležel na poště, tak zdržení není jejich vinou. Tvrdě jsem vyžadoval aby mi byl balíček doručen ještě týž den. Skutečně jsem měl balíček odpoledne doma. Skoro bych to přešel, kdybych druhý den nenašel ve schránce lístek s názvem Výzva k vyzvednutí zásilky. Není to poprvé, kdy jsem takovou výzvu dostal.
4-440 oznameni
Není to ukázka bezbřehé arogance? Pošta si vybere nemalou částku za balík "do ruky" a potom mne nutí abych si ho bez udání důvodu došel na poštu vyzvednout. Navíc pro napravení svého bordelu po mne požaduje ještě splnění spousty podmínek. To vše beze slova omluvy za její vlastní neschopnost.
Pokud by takovým stylem pracovali třeba pekaři, dostali bychom výzvu, že pečivo nebylo možné vyjímečně upéct. Musíme si tedy dojít vyzvednou do obchodu mouku, droždí a ostatní ingrediance a pečivo si upéct doma. Materiál k pečení by ale byl pochopitelně za stejnou cenu jako hotový chleba. Tam by to byla zlodějina. U České Pošty se tím ale nikdo nezabývá. Pokud se toto děje ve větším měřítku, Česká Pošta nás okrade o hezkých pár milionů. Není to už záležitost pro kontrolní orgány a ty  kteří mají na starosti trestní řízení? Co vy na to?

Poznámka: I ten blbý lístek s výzvou, říčanská pošta vyhotovila 15.1 2014 a byla mi vlastní zásilku v rámci svého rajonu schopná doručit až 17.1.2014
 

hledat v obsahu

Přihlášení