RADIOAMATÉRSKÝ OBČASNÍK

OK1CJB - Jaroslav Janata - Czech Republic - QTH:Říčany - Loc: JN79hx - EPC:#1217 - SWL: OK1 15512

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
       OK1CJB                    Jaroslav Janata                    Czech Republic                    QTH: Říčany                    Loc: JN79hx                    EPC:  #1217                    OK QRP CLUB No: 533                    SWL:  OK1 15512      

Radioamatérské setkání na Krkavci u Plzně.

TiskKrkavec 1
Právě jsem se vrátil z radioamatérského setkání u Plzně a protože se mi setkání velmi líbilo, rád bych čtenářům našeho oblíbeného občasníku podal stručnou informaci. Jednalo se o nultý zkušební ročník. Setkání bylo dvoudenní, v pátek a v sobotu. Já jsem se účastnil pouze části sobotního běhu, a to hlavně kvůli některým přednáškám, které mě zajímaly. V sobotu byly tyto přednášky:
  • OK1DIG: vybavení a ukázky QRP portablového provozu (FF, SOTA)
  • OK1XDF (OK2M): špičkové vybavení a taktika závodního provozu od VHF po SHF
  • OK6DJ: obrázky a postřehy z expedic do Albánie i jinam
  • OK1GTH: Předzesilovače pro 2m a 70cm, filtry pro TX
  • OK1DFC: EME provoz  - jak na to?
  • OK7GU: zkušenosti s remote - dálkově ovládaná radiostanice a antény
Mě zajímaly poslední tři, předzesilovače, EME a REMOTE. Lektoři byli velmi fundovaní a bylo vidět, že ví, o co jde a mají co říci. Překvapilo mě, že dnes se dá postavit poměrně levně lineár na 144 o výkonu 1kW, navíc zjistíte, že bedna je skoro prázdná, kromě obrovského chladiče. OK7GU podal vyčerpávající informaci o REMOTE provozu, kdy není zapotřebí počítač, stačí pouze TCVR s oddělitelným panelem, jako je např. oblíbená FT857-ka. Úroveň přednášek byla velmi vysoká.

Krkavec 2
QSL manažer ČRK Josef, OK1ES přivezl objednané QSL lístky z QSL služby. Rovněž mu zájemci na místě mohli předat své QSL lístky, určené pro QSL službu. Což je sympatické, alespoň se ušetřilo pár korun na poštovném.
Na parkovišti bylo vozidlo prodejny GES, kde jste si mohli zakoupit některé součástky, hlavně konektory a šlágrem byl dynamický mikrofon za 50 Kč, který si odnášelo mnoho radioamatérů s nadšením.
Za malé vstupné 25 Kč bylo možno vystoupit na rozhlednu a kochat se pohledy na Plzeň a vzdálené okolí. Pod budovou byli ustájeni dva koníci a zdá se, že k organizátorům patřili i dva pejsci, kteří úspěšně žebrali zbytky krkovičky. Krkovička byla výborná, nepříjemné bylo, že jako řidič jsem ji musel zapít nealko pivem. Taková plzeňská 12-ka by by ke krkovičce padla jistě podstatně lépe.
Setkání pořádal radioklub GES-ELECTRONICS OK1OGS – OL5G, rád bych organizátorům poděkoval za povedenou akci s tím, že příští rok bych se rád účastnil prvního ročníku.
Pro zábavu a potěšení byl vyhlášen Krkavčí závod o ceny, protože jsem přijel později, nevím kdo je vítěz a jaké ceny byly předány.
Na stránkách www.ges.cz je novinka, stáhněte si on-line generovaný aktuální katalog radioamatérského sortimentu GES-ELECTRONICS jako pdf soubor. Pokud se odkážete na setkání na Krkavci, dostanete 5% slevu, což může být zajímavé.
Ještě jednou díky za setkání a NSL napřesrok. 73 Vláďa OK1SVB
 

hledat v obsahu

Přihlášení