RADIOAMATÉRSKÝ OBČASNÍK

OK1CJB - Jaroslav Janata - Czech Republic - QTH:Říčany - Loc: JN79hx - EPC:#1217 - SWL: OK1 15512

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
       OK1CJB                    Jaroslav Janata                    Czech Republic                    QTH: Říčany                    Loc: JN79hx                    EPC:  #1217                    OK QRP CLUB No: 533                    SWL:  OK1 15512      

Golos Rossii

Tiskgolos Na webech zaměřených na KV DXing se objevila informace, že Ruská mezinárodní rozhlasová stanice VoR (Voice of Russia - Hlas Ruska) zastaví své vysílání na krátkých vlnách od 1. ledna příštího roku, oznámil Digit.ru on-line.
Krátkovlnné vysílání bude ukončeno z důvodu "finančních škrtů" uvedla v dopise z 15. srpna náměstkyně ředitele stanice VoR (Hlas Ruska) Natalya Zhmai . Informaci potvrdil Andrej Romanchenko, šéf sítě ruského televizního a rozhlasového vysílání (RTRBN). Stejný osud již před několika lety potkalo krátkovlnné zahraniční vysílání z OK, OM a dalších zemí. Opouštění tradičního krátkovlnného vysílání a provoz přes nová média (internet) je světovým trendem.
„Golos Rossii“ ( Hlas Ruska ) založený v roce 1929 v současné době používá vysílačů sítě RTRBN pro vysílání do zahraničí na krátkých a středníchích vlnách. Poté, co krátkovlnné vysílání skončí, zůstanou v provozu pouze tři nízkovýkonové středovlnné vysílače.

VoR nadále bude využívat zahraničních FM vysílačů v pásmu CCIR. Na začátku roku 2013 VoR snížil celkový objem krátkovlnného vysílání na 26 hodin denně, z více než 50 hodin v roce 2012. Pro SWL je tedy ještě možnost získat QSL stanice VoR za poslech na KV.

Adresa pro zaslání QSL:
115326, Rusko, Moskva, ul. Pjatnická 25, Hlas Ruska
Tel.+7 495- 950 -67-16,
+7 495- 950- 63- 60
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Kmitočty a časy vysílání VoR získáte zde:
http://www.eibi.de.vu/
http://www.hfcc.org/data/index.phtml
http://www1.s2.starcat.ne.jp/ndxc/news.htm

Rady pro úspěšné získání QSL od BC stanic najdete zde: http://www.angelfire.com/mb/amandx/verie.html
Tyto postupy jsou od systému QSLování na ham pásmech značně rozdílné.
72/73! Láďa OK1UNL
 

hledat v obsahu

Přihlášení