RADIOAMATÉRSKÝ OBČASNÍK

OK1CJB - Jaroslav Janata - Czech Republic - QTH:Říčany - Loc: JN79hx - EPC:#1217 - SWL: OK1 15512

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
       OK1CJB                    Jaroslav Janata                    Czech Republic                    QTH: Říčany                    Loc: JN79hx                    EPC:  #1217                    OK QRP CLUB No: 533                    SWL:  OK1 15512      

Povolební úvaha

Tisk
Předem musím uvést, že jsem volil Zemana. Byl pro mne daleko čitelnější. Nerozhodovalo jak kdo mluví česky, ani jak kdo zpívá hymnu. U jeho protivníka mi vadily jiné věci:
  • Vztah k Benešovým dekretům. Například: Rok 2008, Bernd Posselt: Karel Schwarzenberg v Aussigu“ (při otevření výstavy v Ústí nad Labem) „naprosto srozumitelně mluvil o vyhnání, a ne jako jiní přikrašlujícím slovem o odsunu“, a o tom, že „hrůzné masakry Sudetských Němců v Aussigu a Postelbergu odvážně pojmenoval pravým jménem“. Atd......
  • Bombardování Srbska, uznání Kosova. To má přímou souvislost s jeho postojem k Sudetskému landsmannschaftu. Navíc havlovský termín "humanitární bombardování"!
  • Proč se jeho restituční kauzy řídily rakouským a ne českým právem?
  • Typický politický turista, v roce 2002 kandidoval za US-DEU, pak za ODA, poté za Stranu zelených a dneska je předsedou TOP 09 kde vystupuje jako Kalouskova marioneta.
  • Předvolební kampaň mi připadala jako reklamní akce na prací prášek, myslím, že lidé spíš volili jeho mediální obraz a ne skutečnou osobu
  • Aktivní podpora smlouvy ACTA o cenzuře internetu.
  • Členství v římském klubu a hlavně je vztah k EU, kde snad souhlasí se vším a ještě předem.
Ani jeden kandidát nebyl mojí srdeční záležitostí. Tyto volby považuji za součást toho, co se nazývá "chléb a hry". Do té samé kategorie patří hladovky a demonstrace studentů proti zástupcům KSČM v zastupitelstvech. Je to podle mého názoru jenom uměle vyvolaná hysterie na odvrácení pozornosti od jiných problémů. Zajímavé totiž je, že problémy má úplně bezvýznamná členka KSČM krajského formátu, zatímco maoista a bývalý předseda komunistické strany Portugalska, nikým nevolený předseda Evropské komise soudruh Barozo nikomu z těchto aktivistů nevadí. Přitom rozsah pravomocí těchto dvou lidí se nedají absolutně porovnávat. Za komunistů u nás bylo vždy při volbách 99% souhlasných hlasů. To v EU zatím není. Jenom když referendum, třeba jako v Irsku nevyjde, musí se udělat znovu a musí vyjít. Když neprošla ústava EU, přemaloval se název na Lisabonskou smlouvu a ta už musela projít. Chápete ten rozdíl? Já ne.

Už i vojáci různých armád pochopili co je to rozumná dostatečnost. Je to pouze stav, kdy jsou uspokojeny potřeby. Ať už organizací nebo osob. To není odbytová krize. Lidi po roce 1989 ukojili hlad po spotřebním zboží a teď jsme ve fázi prosté obnovy. Pochopitelně, že s tím jak klesá počet ekonomicky činných obyvatel, klesají i potřeby. A tady je to, co považuji za absolutní průser. Jinak se to totiž nazvat nedá. Nezaměstnanost.

Pokud se podíváme trochu do historie, tak rozvojové země produkovaly suroviny a Evropa spolu s Amerikou zajišťovaly prakticky výrobu zboží pro celý svět. To nejde oddiskutovat. Dneska se s automatizací a elektronikou velice snižuje pracnost a s tím i potřeba počtu zaměstnaných lidí. Navíc rozvojové země přestávají být rozvojovými a přebírají podstatnou část průmyslové výroby. BRICS je označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky. Ty mají 42% obyvatelstva celé planety a jdou vzděláním i ekonomicky strmě vzhůru. Navíc mají tyto země suroviny které nám chybí a tak si mohou diktovat jejich ceny i blokovat jejich vývoz.

To všechno přispívá k nezaměstnanosti v EU. Její vedení zatím řeší zákazy žárovek, názvy pro rum a pomazánkové máslo, místo toho aby řešilo skutečně palčivé problémy. A ještě požaduje navýšení svého rozpočtu. Pro informaci připomínám, že rozpočet EU nebyl za posledních 18 let schválen, ani kontrolován. Kdyby se to stalo v kterékoliv soukromé firmě, tak je už její vedení dávno v base. Jenže důsledná kontrola rozpočtu by vynesla na světlo příšerné plýtvání, korupci a šlendrián v EU. To by určitě mělo za následek další prohloubení euroskepticismu mezi evropskými voliči, toho se vedení EU bojí jako čert kříže.

Je mi jasné, že aby Evropa obstála, musí se spojit. Bude to muset ale vypadat jinak a nový spolek nebude určitě řešit názvy pro tuzemský rum a pomazánkové máslo. Bude se muset skutečně starat o politiku a ekonomiku. A ne provádět neplodné tanečky kolem Eura. Docela fandím Británii a jejím plánu o změnách pravomocí vzhledem k EU. Z toho by možná mohlo vyplynout něco rozumného. A nakonec mám jeden návrh. Co pana Klause zvolit do Evropského parlamentu?

 

hledat v obsahu

Přihlášení