RADIOAMATÉRSKÝ OBČASNÍK

OK1CJB - Jaroslav Janata - Czech Republic - QTH:Říčany - Loc: JN79hx - EPC:#1217 - SWL: OK1 15512

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
       OK1CJB                    Jaroslav Janata                    Czech Republic                    QTH: Říčany                    Loc: JN79hx                    EPC:  #1217                    OK QRP CLUB No: 533                    SWL:  OK1 15512      

Wi-Fi scanner

Tisk

InSSIDer 2.1. Tento program vytvořili vývojáři z MetaGeek LLC.(1) A nejen tento program, pro správu a detekci signálů Wi-Fi. Ovšem již za poplatek.
InSSIDer je však volný program určený pro vyhledávání všech dostupných wi-fi sítí v pásmu 2,4 a 5GHz v okolí vašeho počítače. Program navíc zjistí detailní informace o těchto sítích, jako například SSID (identifikaci), úroveň signálu, typ zabezpečení, přenosovou rychlost, MAC adresu a další. Program umožňuje filtrovat sítě podle zadaných kritérií např. čísla použitého kanálu nebo Vendoor zařízení, typu připojení, zabezpečení atd... InSSIDer tak významně usnadňuje výběr nejlepšího access pointu. Podporováno je také použití GPS s možností exportu polohy do KLM souborů pro zobrazení AP v Google Earth.Dostupný je pro MAC i Windows.
Doporučuji zájemcům si přečíst i tento článek Karla Kiliána (2).
Z vlastní zkušenosti jsem registraci neprovedl a v okolí jsem detekoval 67Acess Pointů i poměrně vzdálené AP pásmu 2,4GHz. (12km).
Wi-Fi karty nevynikají extrémní citlivostí, spíše naopak. Přesto výsledky jsou zajímavé a umožní optimalizovat nastavení vaší Wi-Fi sítě např. volbou vhodného kanálu.
  1. http://www.metageek.net/products/inssider/
  2. http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=1760
72/73! Láďa OK1UNL
 

hledat v obsahu

Přihlášení