RADIOAMATÉRSKÝ OBČASNÍK

OK1CJB - Jaroslav Janata - Czech Republic - QTH:Říčany - Loc: JN79hx - EPC:#1217 - SWL: OK1 15512

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
       OK1CJB                    Jaroslav Janata                    Czech Republic                    QTH: Říčany                    Loc: JN79hx                    EPC:  #1217                    OK QRP CLUB No: 533                    SWL:  OK1 15512      

Výročí stránek

Tisk
Letos v únoru je stránkám pět let. Když jsem začínal, vůbec jsem netušil do jakého rozsahu tyto stránky vyrostou a jakou oblibu u vás získají. První nesmělé pokusy byly v HTML na serveru Nagano. Později jsem přešel na redakční systém CMSimple. Ten údajně způsobil pád Nagana. Po konzultaci s odborníky jsem přešel na lépe zabezpečený server. Volba padla na hostování u C4 a redakční systém Joomla. Joomla mi vyhovuje a s hostováním u C4 není žádný problém. To je v kostce historie. Časem jsem se dopracoval k současnému vzhledu a náplni stránek. Návštěvnost podstatně stoupla po zavedení překladače Google na stránkách.

Počet návštěvníků v lednu překročil čtvrt milionu. Toto číslo ale o skutečných čtenářích zase tak moc nevypovídá. Z důvodů kontinuity je od začátku těchto stránek stále počítadlo serveru TOPlist. C4 jako součást hostování poskytuje i statistiku v systému AVStats. Ten dělá skutečně přehlednou statistiku. Napočítá víc návštěv než TOPlist a dokáže je rozdělit podle různých parametrů. Jedním z nich je i rozdělení podle délky návštěvy. Asi polovina návštěv je kratších než třicet vteřin. To jsou lidé kteří na stránky zabloudili omylem a obsah je pro ně nezajímavý. Stejně ale potěší když ve statistice vidím praporky států ze kterých návštěvy přišly. Zajímavé je, že na třetím místě po ČR a SR v počtu návštěv jsou USA a na pátém místě je Japonsko. Následující přehled je seřazený podle počtu návštěv. Od ČR až po Argentinu.


Časem asi budu muset omezit počet mých článků. Jde o to, že mladí čekají v květnu dalšího kluka a tomu, který kouká na svět celých dvaapůl roku se musím víc věnovat. Už dorostl do do věku kdy je nejčastější otázka "Co to je?" a začíná s "Proč?". A to je čas kdy nastupuje děda. Myslím, že minimálně jeden článek měsíčně bude přijatelný. Ne že by došly náměty, těch nám dopředu asi na dva roky. Pokud mi pošlete váš článek, bude do týdne na stránkách. Větším počtem vašich článků by se mohla zlepšit úroveň i pestrost stránek. Já osobně tady postrádám články o telegrafii, CB a také něco ze Slovenska. Když by se toho někdo ujmul, budu rád.
Tady musím poděkovat svému neúnavnému spolupracovníkovi Láďovi OK1UNL za jeho články a soustavnou pomoc. Také děkuji všem, kdo jakýmkoliv způsobem přispěli těmto stránkám. A jak do budoucna? Stránky bych chtěl dělat ještě alespoň čtyři roky. To mi bude sedmdesát let. Uvidím jestli ještě dokážu udržet myšlenku a moč. Potom se rozhodnu co dál.

Děkuji vám za přízeň a přeji mnoho úspěchů v bastlení, Jarda ok1cjb

 

hledat v obsahu

Přihlášení