RADIOAMATÉRSKÝ OBČASNÍK

OK1CJB - Jaroslav Janata - Czech Republic - QTH:Říčany - Loc: JN79hx - EPC:#1217 - SWL: OK1 15512

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
       OK1CJB                    Jaroslav Janata                    Czech Republic                    QTH: Říčany                    Loc: JN79hx                    EPC:  #1217                    OK QRP CLUB No: 533                    SWL:  OK1 15512      

Joomla, Phoca Gallery - komentáře

Tisk
Nastavení pro ty, kdo chtějí mít ve své Phoca Gallery u obrázků komentáře. V prvé řadě se musíme dostat do místa, kde se dá vytváření komentářů nastavit. V úvodním menu Joomly si zvolíme Řídící panel Phoca gallery.

Pokračujeme ve volbě do menu Parametry.


Po kliknutí se nám rozbalí menu s nastavením. V odstavci Nastavení popisu si navolíme potřebné hodnoty. Ve volbě lightbox se text objeví na ploše fotografie kterou podle mého názoru ruší. Ale je to věcí vkusu každého z nás.


Aby nám po zveřejnění popisu nevyjely ovládací tlačítka dolu z obrázku, zvětšíme hodnotu v poli Výška obrázku.


Komu se nelíbí mohutná šipka zpět v galerii, může se jí zbavit volbou Zobrazit ikonu Zpět nastavenou na NE.


Při toulkách je vhodné ukázat kde jsme vlastně byli. To je u kategorie možné nastavením v menu Geotag.V kategorii nastavíme mapu tak, že klikneme na tlačítko Souřadnice. Potom  se otevře okno s mapou se kterou můžeme manipulovat tak jak jsme zvyklí. Kliknutím se zobrazí bod, který chceme zapsat.
Nevím ale proč se popisy nezobrazují při slideshow, ale jen při listování v obrázcích pomocí šipek. Pokud někdo víte proč, napište mi prosím.
Toť vše. Přeji vám mnoho fotografií s hezkými zážitky a tím pádem krásné galerie na vašich stránkách
 

hledat v obsahu

Přihlášení